Serwis kotły co Warszawa - naprawa i konserwacja 

Serwis kotły co Warszawa poleca ciekawe artykuły

Kotłownia gazowa zagrożenia w codziennej eksploatacji

2013-09-03 08:35:31, komentarzy: 0

Zagrożenia wynikające z nieprawidłowego użytkowania pieca grzewczego, co wiąże się przede wszystkim z regularnym serwisem, są niezwykle poważne. Często słyszymy w prasie i telewizji o przypadkach wybuchów pieców gazowych, ale informacje poprzestają na zdarzeniu nie wracając do przyczyn określanych z reguły po dłuższym czasie.

Nierzadko jednym z czynników sprzyjających eksplozjom jest niewłaściwie wykonana instalacja, która może zostać sprawdzona przez profesjonalny serwis. Warto zapytać o usługę konsultacji w tym zakresie, gdyż „fachowcy” zazwyczaj nie zastanawiają się nad tym, że dany układ ma funkcjonować przez około 20 lat i każda niedoskonałość przyspieszająca ich prace montażowe może odbić się negatywnie na dalszym funkcjonowaniu kotłowni. Lekceważenie norm bezpieczeństwa to niestety częste zjawisko, zważywszy na fakt, iż w Polsce brakuje wykwalifikowanej kadry technicznej obsługującej kotły co.

W tej pracy niezbędne jest doświadczenie i precyzja oraz szczególna ostrożność w celu uchronienia klienta od niespodziewanych awarii, zwłaszcza tych zagrażających bezpieczeństwu. Zwracajmy uwagę na skrupulatność wykonywanego serwisu i dokładny przegląd wraz z czynnościami konserwującymi nasze urządzenie. Nie próbujmy sami naprawiać drobnych, w naszej ocenie, usterek, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy nie uszkodziliśmy jakiegoś elementu, który może odpowiadać za odłączenie kotła od dostaw gazu w sytuacji awaryjnej. Istnieje ogromne ryzyko zepsucia ważnych części i w najlepszym wypadku poniesiemy wysokie koszty naprawy, a w najgorszym piec może zagrażać naszemu bezpieczeństwu.

 

Kategorie wpisu: Serwis kotłów
Tagi wpisu: kotły, piece, serwis
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron internetowych - przetestuj